Dom, kde naozaj straší I.

Autor: Anastasia Sevastyanova | 7.7.2013 o 21:48 | Karma článku: 6,97 | Prečítané:  817x

Existuje bytovka, ktorej sa boja všetky duchovia a strašidlá v okolí. Radšej ju obchádzajú bokom, lebo to, čo sa deje vovnútri nevideli nikdy za celý svoj dlhý posmrtný život.   Koncentrácia rusov a iných cudzincov na jeden meter štvorcový tu prevyšuje hociktoré štandardy a je priam vražedná. A kde sú rusi, tam prichádzajú problémy. Keby poviem, že toto zloženie obyvateľstva je iba nešťastná náhoda, nikto mi neuverí. A dobre urobí, lebo takáto náhoda sa stane raz za miliardu rokov a to určite naschval.

 

Už od začiatku sa hovorilo, že tu býva ruská mafia. O mafii nič neviem, ale to, že sa skoro do každého bytu nasačkoval Rus, je čistá pravda. O Rusoch sa hovorí, že ľahko nachádzajú východisko z hociktorého prúseru, ale taktiež viem, že vo vesmírnej banke prúserov su najčastejšími zákaznikmi.Preto sa všetky živly spojili, aby to tu skončilo čo najvtipnejšie. Denne sa tu stane toľko vecí, že normálného človeka by okamžite trafil šľak. Dnes predstavujem suseda číslo 1 - pána doktora T.

Bohvie, či to bola irónia osudu, že sa doktor T. nasťahoval práve sem, ale jeho si tu okamžite všetci obľúbili. Je to skeptický týpek, ktorému nerobí problém prepichnuť uši obrovským hákom na stoličke v kuchyni (mám s tym skúsenosti) alebo zachrániť život, keď to je potrebné. Neverí ničomu, okrem svojich vlastných teórii o všemohúcej medicíne. Občas sa systematický opíjajú s mojim otcom a vyprávajú o zmysle života, ale po tom, čo sa raz stalo na Vianoce ich už von v takom stave nepúšťamé, lebo ich poslednú vychádzku si pamätajú všetci v širokom okolí. Neviem, čo robíte na Vianoce vy, ale my sme pred dvoma rokmi pálili smeti pred bytovkou, odháňajúc zlých duchov a snažiac sa urobiť gardenparty. Pán doktor sa tak stal kľúčovou postavou všetkých veselých zážitkov, ktoré sa tu dejú.

Bezpodmienečne má talent kuchára. To, čo vyvára on som nevidela ešte nikdy a nikde. To, ako sa trápia moje čuchové receptory, keď otvára dvere svôjho bytu sa opísať asi ani nedá. Jeho špecialitou je mixovaná polievka z niečoho, čo dakedy dávno bolo zvyškami mäsa a dlho ležalo v mrazničke, pokiaľ nenastala ta správna chvíľa. Pravý šmak.

Občas sa pánovi doktorovi zdá, že mu načisto preplo. A to hlavne vtedy, keď prichádzajú jeho susedia - rodinka hudobníkov, hrajúcich vážnu hudbu. Samozrejme, sú to Rusi. Keď po prvykrát začul niečo od Mozarta, myslel si, že bude musieť okamžite volať na psychiatriu a povedať im, že v hlave sa mu spojvoľne začali prehrávať nejaké hudobné diela. Našťastie to len tí dvaja za stenou skúšali. Od tej chvíľe, ako sa objavili, pán doktor nemohol pokojne spávať.

Raz nam pána suseda doviezli policajnym autom. Vysmiaty vyšiel von a povedal, že sa v centre mesta  po nejakej príhode s alkoholom stratil, tak zašiel za policajtami, ktorí boli takí milí, že ho doviezli rovno pred bytovku. Keby to nevidím na vlastné oči, asi by som mu neuverila.

Lenže pri pánovi doktorovi T. to ani zďaleka neskončilo...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?