Pád ruského lietadla

Autor: Anastasia Sevastyanova | 21.11.2013 o 17:28 | (upravené 22.11.2013 o 18:44) Karma článku: 16,50 | Prečítané:  12451x

Pred pár dňami sa v Rusku, a to presne v hlavnom meste Tatarstanu, Kazani, stala katastrofa. Zrútilo sa tu lietadlo, v ktorom zahynulo okolo päťdesiat ľudí. O Tatarstane a Kazani viem svoje, mám tam rodinu a pochádza mi odtiaľ otec a stará mama. Touto linkou často chodia naši známi a otcoví kolegovia.  Keď sa to stalo, bolo to katastrofou pre každého, kto má srdce. Ale presne v tej chvíli sa prejavilo aj to, že niektorí vládni činitelia to srdcé nemajú. Začali obviňovať pilotov, ktorí zomreli, aj bez ohľadu na iné okolnosti, ktoré sa aktívne snažia zamĺčať.

 

Čo sa týka ruských lietadiel, je to jednoducho bieda. Poväčšine sú staré, rozbité a technickú kontrolu absolvovali bohviekedy dávno. Myslím ale, že to nevie ani Boh, ani samotní pilóti. Preto každý, kto dané lietadlo riadi, musí byť kvalifikovaný, pripravený konať a poradiť si s hociktorou situáciou.

Nie je to ani týždeň, ale v Rusku sa už aktívne diskutuje o chybe pilótov, ževraj mali pristávať na dvakrát. Chybe dvoch mŕtvych mužov, ktorí sa snažili celé lietadlo a aj pasažierov zachrániť. Dvoch kvalifikovaných mužov, na ktorých si ich kolegovia pamätajú ako na zodpovedných ľudí, ktorí určite vedeli, čo robia. Ministri a iní, sediaci v pohodlných kreslách v Kremli hovoria o tom, že tí, ktorí lietadlo riadili, spravili chybu, ktorá stála všetkých tých ľudí život.

Keby len povedali pravdu...

Lietadlo bolo staré. Oficiálne podtvrdenie z Ugandy, ktorá toto lietadlo pred piatimi (!) rokmi odmietla z dôvodu zlého technického stavu sa naozaj rýchlo objavilo hneď po katastrofe. Bohužiaľ, takisto rýchlo aj zaniklo, stratilo sa medzi všetkými tými papiermi a novinkami, týkajucími sa pádu. Uganda odmietla, ruská spoločnosť zobrala.

Všetky nahrávky rozhovoru pilótov sa záhadne stratili. V štátnej televízii Ruska sú hrdo ukazované zábery, ako traja muži v ochranných odevoch hľadajú stopy po páde. „Všetky technické sa zachovali" hovoria „Ale nahrávky rozhovoru pilótov vytrhlo, stratili sa".

V deň katastrófy informácie o tom, že sa pilóti tesne pred pádom rozprávali o tom, že lietadlo nemôže letieť ďalej kvôli svôjmu stavu, boli. Zrejme až potom ich vytrhlo...alebo žeby sa to nestalo samé?

Lietadlo bolo pokazené ešte pred odletom z Moskvy. Napísal o tom pasažiér, ktorý tým lietadlom z Kazane priletel do hlavného ruského veľkomestá. Ževraj to, že lietadlo ledva ide a niečo nie je v poriadku bolo cítiť ešte počas letu tam. No a naspäť jednoducho nevydržalo.

O všetkom tomto sa nediskutuje. Keď sa nejaký odvážny novinár na podobné veci pýta ľudí z veľkých kožených kresiel v Kremli, neodpovedajú. Radšej tĺču do hláv obyvateľom informáciu o tom, že za pád môžu iba dvaja mŕtvi muži, ktorí riadenie jednoducho nezvládli. Veď to je stokrát jednoduchšie, ako priznať si pravdu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?