Moslimovia pália chrámy, Rusi riešia terorizmus

Autor: Anastasia Sevastyanova | 1.12.2013 o 15:10 | (upravené 1.12.2013 o 15:16) Karma článku: 9,21 | Prečítané:  1355x

Dnes som na spravodajských portáloch narazila na to, že v Tatarstane (jedna z republík Ruskej federácie) moslimovia pália pravoslávne chrámy a že ich za to vyšetrujú ako teroristov. Ja ale Tatarstan veľmi dobre poznám, mám tam rodinu a je to jedna z mála prevažne moslimských krajín, kde pravoslávni a moslimovia dokážu žiť v mieri, aj keď na prvý pohľad sa to zdá nemožné. Bohužiaľ sa v Rusku málo hovorí o náboženských potyčkách, ktoré sa odohrávajú vo veľkomestách a o nezmyselnom zákone na ochranu veriacích, čo je oveľa horšie ako to, čo sa práve odohralo.

 

Rusko sa stáva (ak sa teda ešte nestalo) moslimskou krajinou. A moslimovia tu majú najväčšiu moc. Nehovorí sa o tom v televízii, neriešia to spravodajské relácie, ale občas sem-tam prebehne správa o tom, že moslimovia na ulici zabili Rusa len kvôli tomu, že neverí na Alaha. V Rusku je veľmi rozvinuté hnutie nacionalistov, ktorí by najradšej celú obrovskú krajinu a hlavne veľkomesta očistili od prisťahovalcov z Azerbajdžanu, Tadžikistanu a iných krajín, kde sa vyznáva islam, nakoľko vedia, že pôvodné, pravoslávne Rusko je už dávno podmanené.

To, že sa začali vypaľovať pravoslávne chrámy, sa dalo čakať. Po Rusku sa to deje bežne, nepomáha ani nezmyselne prijatý zákon na ochranu veriacích, ktorý jedine zastrčil hudobnú formáciu Pussy Riot za mreže, aj keď tie baby nespievali v chráme. Bohužiaľ sa v televízii nehovorí, že pod daným „chrámom", v ktorom odspievali nábožensky ladenú pesníčku proti Putinovi sa nachádza najväčší verejný dom v Moskve a sídlia tu najdrahšie slečny, poskytujúce lásku za peniaze. Jednoducho to spievali na zlom mieste a v nevhodnú chvíľu.

V Rusku sa tajne odohráva náboženská vojna, o ktorej sa nehovorí. Je to téma, ktorá je pre média tabu, nakoľko bohatí moslimovia poskytujú peniaze ruskej vláde. Rusi sa snažia brániť zákonom, na ochranu veriacích, podľa ktorého by sa chrámy nemali znehodnocovať, ale moslimovia majú nečakane väčšie práva. Oslavy Ramadánu v Moskve sa odohrávaju za podpory vlády, na uliciach, kde sa modlia je pozastavená premávka, dokonca môžu beztrestne verejne rezať ovce.

A teraz ruské média poskytujú správu o tom, že v Tatarstane sa vypálilo niekoľko pravoslávnych chrámov, čo je okamžite terorizmus. Ale nikto nerieši to, čo sa deje každý deň. Nacionalistické vraždy. Odpaľovanie náloží v metre a na letisku. Hrozbu, ktorú predstavujú náboženskí fanatíci , ktoré beru ruské veľkomestá ako svoje a potláčaju Rusov, čiže pôvodných obývateľov, zabíjajú ich a neocitnú sa za to vo väzení. Radšej hovoria o niečom inom a oči maju permanentne zavreté.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?