O teroristických útokoch a Rusku. Zase raz.

Autor: Anastasia Sevastyanova | 30.12.2013 o 17:25 | Karma článku: 4,21 | Prečítané:  463x

Dúfala som, že ďalší článok o ruskom terorizme nenapíšem. Že ten problém jednoducho nebude už natoľko podstatný a že aj keby sa stane nejaký útok, tak by nebol natoľko vážny. Bohužiaľ, mýlila som sa. V priebehu dvoch (!) dní sa v ruskom meste Volgograd stali až dva teroristické útoky po sebe. Konšpiračných teórií, prečo a ako sa to stalo, je obrovské množstvo a média sa medzi sebou hádajú o to, čia je lepšia. Bohužiaľ, všetkých tých mŕtvych ľudí to už nezachráni.

Kto za to môže? Ľudia z Kremľa alebo moslimovia - nacionalisti?

O druhom výbuchu sa dozvedáme ráno. Ruské média začínajú aktívne miešať informácie, až nakoniec nevieme, čomu by sme mali veriť. Najprv atentátničkou mala byť žena - moslimka, takzvaná "čierna vdova" - vdova po dagestánskych bojovníkoch, zabitých ruskými jednotkami, neskôr sa vraví o mužovi slovanského vzhľadu. Neskôr znovu o moslimoch. Teraz sa vraví, že dva teroristické útoky po sebe zorganizovali teroristi a pritom tí istí. Vraví sa, že sa chystajú na olympiádu v Soči, kde plánujú niečo obrovské.
Problémom je, že vláda sa k útokom pre istotu nevyjadrujú. V Rusku, totiž to, existuje vláda, ktorej sa obyvatelia buď boja, alebo dostávajú od nej dary, z ktorých sa tešia. Jediní, ktorí sa jej neboja (ale ani nie sú na nej závislí) , sú moslimovia a teroristi, ktorí sú príliš sebavedomí na to, aby sa nechali poraziť. Tým pádom sa snažia premeniť oblasti blízko hraníc (ale nielen tie), na svoje územia, ktoré (podľa nich) im úplne spravodlivo patria. Preto bojujú za svoje práva príliš radikálnymi spôsobmi.
Bojujú nielen za územia, ale aj za to, aby ruská vláda zastavila vojnu v Dagestane, ktorú charakterizuje ako jednoduché "operácie" a vojnou ju nazýva iba vtedy, keď je to výhodné. Možno je to naozaj neľudský spôsob, ako bojovať proti vojne (už samotná fráza bojovať proti vojne je veľmi čudná), ale pre domorodých obyvateľov je jediný možný a uskutočniteľný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?