Ukraina.ru

Autor: Anastasia Sevastyanova | 15.5.2014 o 12:21 | (upravené 17.5.2014 o 0:50) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  702x

 Informačná agentúra Rusko Dnes pod vedením Dmitrija Kiseleva sa rozhodla, že spustí nový portál, ktorý bude pravdivo informovať o udalostiach na Ukrajine. Čo je dosť zvláštne, sídlo táto stránka má v Rusku a jej šefredaktorkou sa stala veľmi blízka kamarátka Viktora Janukoviča, Alena Berezovskaja, ktorá o Ukrajine a Rusoch natočila dokumentárny film. 

Už len názov tejto stránky a aj samotného dokumentu vyvoláva obavy. Po prvé, prečo o Ukrajine má informovať Rusko a prečo je server založený v Moskve? Po druhé, prečo samotná Berezovskaja sa nečakane rozhodla pôsobiť v susednej krajine a z Kyjeva utiekla? 

 Novinárka to zdôvodnila tým, že v Kyjeve ju kvôli blízkemu priateľstvu s Janukovičom nemajú radi. Musím spomenúť, že samotná Berezovskaja je mladá blondýna, ktorú v jeho spoločnosti videli. Zrejme preto sa rozhodla natočiť aj film o kyjevskom Majdane a o tom, ako to tam "bolo naozaj". 

Vo svojom filme Berezovskaja hovorí predovšetkým o tom, že Majdan má korene v dejinách a ako príklad uvádza prvú svetovú vojnu, kde sa angažovalo Rakúsko- Uhorsko, snažiac sa rozdrobiť obrovský národ. Nečakane však na konci traileru sa objavuje samotná Berezovskaja v oblečení štýlu military a hovorí o tom, že oni, Rusi, svoju krajinu nepodvedú. Neviem, čo to má spoločné s Ukrajinou, ale otázok k tomúto filmu je viac než dosť. 

Ďalej sa odvolávam na reportáž televízie Dožď, poslednej súkromnej televízie v Rusku, kde sa reportérka Karina Orlova dostala na premiéru tohto filmu. 

Ako podtvrdenie tézy o tom, že prevrat bol plánovaný od I. svetovej filmárka používa citát Otta von Bismarcka o tom, že "zničiť mohutnosť Ruska sa dá len odthnutím od nej Ukrajiny". Na otázku nemeckého novinára, či táto fráza nebola náhodou vytrhnutá z kontextu, alebo kde ju vôbec našla, odpovedať nevedela. 

Z novodobých svedkov v 20-minútovom filme figurujú len dvaja - podpredseda "Partie Regiónov" (na čele ktorej stál Janukovič) Oleg Carev a konzervatívny europoslanec Edvard Stadler.

Čo si z toho každý odnesie, je otázne. Vyzerá to celé ale neskutočne zaujímavo.

ruskú stránku o Ukrajine s trailerom nového dokumentu môžete pozrieť tu: www.ukraina.ru  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?